VPN připojení

Připojit se můžete buď přes VPN klienta integrovaného ve Windows (vysoká rychlost, není třeba nic instalovat), nebo přes VPN klienta OpenVPN (preferujete-li maximální šifrování a kompresi). (varianty služby)

Samozřejmě podporujeme i připojení pod Linuxem, pomocí chytrých mobilních telefonů, či např. vybraných routerů (buď standartních, nebo s OpenWRT, DD-WRT atd.). Routery doporučujeme vybírat v našem e-shopu.

 

Návod na připojení přes VPN klienta ve Windows

 

  1. stáhněte a spusťte náš VPN konfigurátor - Download (v případě problémů použijte Zip archiv)
  2. klikněte na tlačítko Vytvořit připojení, program vytvoří nové VPN připojení jménem VPNHosting
  3. Používáte-li Windows XP, nové připojení se objeví v nabídce Start - Připojení. Pokud používáte Windows 7, nové připojení se objeví po kliknutí na ikonku sítě ( nebo ) v oznamovací oblasti (v systémové liště) vpravo dole.
  4. VPN připojení spusťte, zadejte jméno a heslo (viz zaslané přihlašovací údaje) a klikněte na Připojit.

Po připojení jsou všechna data do internetu a z internetu posílána přes šifrované VPN připojení a dojde ke změně identity. Získáváte IP adresu, která je plnohodnotná, podporuje příchozí spojení, všechny programy fungují.

Odpojení provedete v systémové liště (oznamovací oblasti).

Pokud se Vám při připojení objeví chyba 720, použijte náš program Wan miniport repair tool

 

Návod na připojení pomocí OpenVPN klienta

 

  1. Stáhněte instalační soubor openvpn-installer-vpnhosting.exe (verze pro Windows 10, pro starší Windows použijte openvpn-installer-vpnhosting-win7.exe).
  2. Tento soubor spusťte a OpenVPN nainstalujte. Na konci se Vás instalátor zeptá na uzivatelské jméno a heslo
  3. Na ploše spusťte OpenVPN Gui. Stejná (menší) ikonka se objeví na systémové liště (většinou vpravo dole vedle hodin) a VPN klient se začne připojovat.

Odpojíte se poklepáním na ikonku v systémové liště a vybráním Odpojit.

Instalátor standartně vypíná u VPN připojení funkci Sdílení souborů a tiskáren, aby se nikdo z internetu nemohl pokusit přistupovat k Vašim souborům. Pokud chcete tuto funkci nechat zapnutou, zrušte zaškrtnutí u položky "Vypnout sdílení souborů a tiskáren pro OpenVPN" v posledním kroku instalace OpenVPN klienta.

Program BindMod, který dané vypnutí realizuje, je ke stažení i samostatně, pro případ, že používáte starší verzi OpenVPN klienta a chcete funkci rovněž vypnout. Program ovlivní jen OpenVPN (Tap-Win síťovou kartu, kterou využívá OpenVPN), ostatní síťová připojení neovlivní.

Používáte-li proxy, pravým tlačítkem myši klikněte na Openvpn gui (bězící v systémové liště), vybrete Proxy settings a zde zadejte cestu k proxy serveru.

Nezadali jsme jméno a heslo? Nevadí, jděte do nabídky Start, OpenVPN, Nastavit konfiguraci, kde můžete také změnit protokol a port. Tip: někteří uzivatelé hlásí lepší rychlost při přepnutí protokolu na UDP!

 

Návod na připojení pod Mac OS X je ke stažení zde: VPN_Navod_Mac_os_X.pdf.

 

chalupy k pronajmutí Orlické hory