Odesílání a příjem pošty

Odesílání pošty (služba SMTP Profi)

 

Pro odesílání pošty přes naši SMTP službu zadejte do Vašeho e-mailového klienta následující nastavení:

smtp server: mail2.vpnhosting.cz
port: 25, nebo 587

Doporučujeme zapnout šifrované SMTP (SMTP TLS), aby byly zprávy při odesílání optimálně chráněny.

E-mailového klienta je třeba nastavit tak, aby se před odesláním zprávy k serveru přihlásil, jinak se odeslání zprávy nezdarí. Toto nastavení má kazdý klient trochu jinak, v Outlook express jděte do nastavení účtu, na kartu, kde zadáváte smtp server a zde zaškrtněte Server vyzaduje ověření. Potom klikněte na Nastavení a zde zadejte přihlašovací údaje. Pokud používáte Thunderbirda, jděte do nastavení účtu, zde klikněte na server odchozí pošty a v dialogu pro zadávání smtp serveru klikněte na použít jméno a heslo. Zadejte jméno, heslo budete moci zadat při prvním pokusu o odeslání. Nevíte si rady, nebo máte jiného klienta? kontaktujte nás na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , rádi Vám pomůžeme. Přihlašovací údaje jsou shodné s údaji k VPN.

 

Příjem pošty (služba Secmail)

 

Pokud Váš e-mailový server nepodporuje šifrované pop3, či šifrovaný imap, můžete využít službu Secmail. Návod na nastavení:

1. Jděte do administrace na adrese secmail.vpnhosting.cz, přihlašovací údaje jsou shodné s přihlašovacími údaji k VPN

2. Jako přihlašovací jméno zadejte stejné přihlašovací jméno, jaké používáte pro připojení ke schránce, jako server zadejte adresu Vašeho pop3, či imap serveru, port vyplňte pouze v případě, že je nestandartní. Poté klepněte na tlačítko Přídat další schránku.

3. Jakmile přidáte schránku, v e-mailovém klientovi změňte imap server na imaps.vpnhosting.cz s portem 993 (přistupujete-li ke schránce přes imap), nebo pop3 server na pop3s.vpnhosting.cz s portem 995 (přistupujete-li ke schránce přes pop3) a zapněte šifrovaný přístup SSL, nebo TLS.

Váš e-mailový klient se před připojením k e-mailovému serveru spojí s naším serverem pomocí šifrovaného tunelu a až poté dojde ke spojení s Vaším e-mailovým serverem. Díky tomu k Vám budou zprávy putovat přes šifrovaný tunel i bez zapnutého VPN.

 

chalupy k pronajmutí Orlické hory