Reseni problemu s VPN

Z VPNHosting.cz
Verze z 11. 5. 2011, 13:39; Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

VPN připojení je šifrované a obsahuje kompresi, díky tomu může v některých případech docházet ke snížení rychlosti, nebo zvýšení odezvy. Níže jsou typy, jak rychlost a odezvu výrazně vylepšit (některé typy jsou využitelné i v případě, že se nemůžete připojit):


Upozorňujeme, že níže uvedené typy mohou vyžadovat znalosti, týkající se nastavování operačního systému a že je provádíte na vlastní riziko.


Snižte, nebo vypněte kompresi a/nebo šifrování

Preferujete-li rychlost a odezvu před ochranou dat, jděte do nabídky Start, OpenVPN, Nastavit konfiguraci a zde snižte úroveň šifrování a/nebo vypněte kompresi.


Přepněte se na UDP bránu

V dialogu výše je také možné přepnout OpenVPN z TCP režimu do režimu UDP. Přepnutí se doporučuje zvláště v případě, že máte nestabilní internetové připojení.


Upravte nastavení firewallu, či antiviru, nebo použijte jiný

Některé antiviry, či firewally, obsahující funkce kontroly protokolů, chybně kontrolují i OpenVPN připojení (považují jej za https), v případě, že se připojujete přes protokol TCP. Nejen, že nic nezkontrolují, ale mohou způsobit symptomy, jako odezvu v řádek stovek milisekund, odpojování/připojování VPN atd. Řešením je přepnout se na UDP protokol, nebo v nastavení zabezpečení vypnout, nebo upravit, funkce jako Protocol filtering, SSL protocol scanning, protocol analysis, protocol protection atd. Díky tomu nebude antivir, či firewall zbytečně zadržovat a kontrolovat packety a dojde ke znatelnému zvýšení rychlosti a výraznému zlepšení odezvy VPN. Krajním řešením je odinstalace problémového produktu a použití antiviru, či firewallu, s nímž problémy nejsou.


V konfiguraci síťových adaptérů vypněte nejrůznějších miniporty a packet filtery

Některé firewally, či antiviry instalují různé packet filtery, pomocí nichž filtrují, či analyzují provoz. V případě problémů s rychlostí, či odezvou, je doporučeno vyzkoušet tyto packet filtery a miniporty zkusit deaktivovat, či odinstalovat. Částečně to souvisí s typem výše. Týká se jak klasické síťové karty, tak Tap-Win32 adaptéru (virtuální síťové karty OpenVPN). Tento typ, v kombinaci s předchozím, v drtivě většině případů vyřeší symptomy, jako odezva v řádu stovek milisekund, či odpojování/připojování VPN. Ujistěte se ale, že jste nenarušili funkci firewallu, aby jste nevystavili svůj počítač nebezpečí! Dle ohlasů některých uživatelů, kteří jako svůj operační systém používají Windows 7 64bit, má na rychlost a odezvu pozitivní vliv i vypnutí ipv6 u Tap-Win32 adaptéru, ale tento typ se nám nepodařilo ověřit.


Použijte HTTP Tunneling

Pomůže v případě, kdy Váš poskytovatel aplikuje Fair User Policy (FUP), nebo jinou formu "optimalizace provozu podle přenášených protokolů". Kontaktujte naši technickou podporu pro více informací.


Zkuste jinou bránu

Máte problémy s OpenVPN, zkuste použít VPN klienta integrovaného ve Windows a připojte se na naši PPTP, nebo L2TP/Ipsec bránu. Více informací v návodu na nastavení.


Kontaktujte naši technickou podporu

Popište svůj operační systém a poskytovatele připojení, rádi Vám pomůžeme vybrat optimální způsob připojení.